Na czasie

Wygodne buty dla mężczyzn do pracy – zdrowo i stylowo

Stanie może mieć negatywny wpływ na zdrowie w pracy. Stopy są narażone na większy ból, kontuzje lub ryzyko upadku. Ta pozycja szybko męczy też więzadła, mięśnie i stawy. Wynik – pracownik odczuwa dyskomfort. Stanie przez długi czas może nasilać te różne objawy. Aby ograniczyć, a nawet wyeliminować te czynniki, wybierz wygodne buty dla mężczyzn odpowiednie do Twojej pracy.

Jak dobrać szerokość i długość butów dostosowaną do Twoich stóp?

Jeśli chodzi o długość i szerokość, upewnij się, że palce stóp mogą się swobodnie poruszać, a stopy nie są ściskane przez zewnętrzne krawędzie buta. Aby to wszystko sprawdzić, wsuń tam palec. Musi być ta przestrzeń między butem a piętą, gdy stopa jest w bucie. Tę weryfikację należy przeprowadzić w momencie zakupu lub po kupieniu butów w internecie. Taka próba jest zawsze konieczna! Możesz też przespacerować się po sklepie i sprawdzić, czy ta para butów jest dla Ciebie odpowiednia.

Przy okazji, zdejmij wkładkę butów i umieść ją pod stopami, od razu zobaczysz, czy buty są z Tobą kompatybilne, czy nie.

Jeśli chodzi o wysokość podeszwy, tylna część musi być wyższa (odrobinkę – dla wygody stania) niż przód butów. Wyrzuć z garderoby wszystkie płaskie buty. Wbrew powszechnemu przekonaniu, ten rodzaj butów pod koniec dnia może spowodować ból stopy.

Elastyczność podeszwy butów do pracy

Jeśli chcesz mieć lepsze zdrowie i optymalny komfort w miejscu pracy, nie należy skąpić w doborze butów. Buty dla mężczyzn powinny zginać się i mieć elastyczność u podstawy palców. Podeszwa powinna być lekko sztywna i uginać się w środku. Jednak bardzo elastyczna podeszwa w butach dla mężczyzn do pracy wymaga większego wysiłku mięśni, co powoduje zmęczenie i ból. Jeśli but zgina się na pół w kierunku środka, oznacza to, że stopa nie otrzymuje żadnego wsparcia. Jeśli but ugina się z trudem, oznacza to, że jest dobre podparcie dla Twoich stóp.

Ponadto pięta buta musi być na tyle twarda i niepodatna na zginanie, aby zapewnić stabilność stopy na wszystkich osiach ruchu.

Co musisz wiedzieć kupując buty do pracy?

Dobry but powinien mieć następujące cechy:

  • wewnętrzna strona powinna być prosta od pięty do czubka dużego palca,
  • but musi mocno trzymać piętę,
  • końcówka powinna umożliwiać swobodne poruszanie się palców,
  • but powinien być zapinany na podbiciu, aby zapobiec ślizganiu się stopy podczas chodzenia.

Osoby kupujące buty do pracy powinny kierować się poniższymi wskazówkami:

  • nie oczekuj od butów, które są zbyt ciasne, aby z czasem się rozciągnęły,
  • mierz obie stopy przy zakupie butów – stopy na ogół nie są tego samego rozmiaru,
  • kup buty, które pasują do większej stopy,
  • kupuj buty późnym popołudniem, kiedy stopy są zazwyczaj maksymalnie spuchnięte,
  • rozważ zakup wkładek amortyzujących, jeśli praca wymaga chodzenia lub stania na twardej podłodze.

Buty z odpowiednią amortyzacją lub wkładki

Jeśli pracujesz na twardych powierzchniach, takich jak cement lub beton, buty z grubą podeszwą zapewniają najlepszą amortyzację. Aby zoptymalizować komfort, doskonałą alternatywą jest dodanie wkładek amortyzujących. Połączenie tych dwóch elementów może zapewnić Ci lepsze zdrowie w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.