Kultura

Polska firma XDiSC tłoczy płyty winylowe dla artystów na całym świecie!

Artykuł partnera.

Płyta winylowa przeżywa swój renesans. Coraz więcej twórców decyduje się na publikację swojego materiału właśnie na „czarnej płycie”, bo nic tak dobrze nie podkreśla głębi dźwięku co profesjonalnie nagrany winyl. XDiSC od lat zajmuje się realizacją podobnych zleceń, również dla artystów zagranicznych, dzięki czemu może się pochwalić dużym doświadczeniem.

Oferta dla klientów z całego świata

XDiSC od ponad 20 lat zajmuje się produkcją płyt winylowych. Proces jest w dużej części zautomatyzowany i do tłoczenia krążków firma używa nowoczesnego sprzętu, są jednak realizowane także zlecenia indywidualne, do których wykorzystuje się prasy manualne – dzięki temu każdy krążek jest unikalny i nie do podrobienia.

Do tej pory w XDiSC udało się z powodzeniem zakończyć ponad sto tysięcy zleceń na wytłoczenie płyt, a baza aktywnych klientów przekracza tysiąc użytkowników. Umowa może dotyczyć tylko wytłoczenia winyli albo jednocześnie przygotowywane są również płyty CD lub inne nośniki optyczne. Co ważne, materiał poddawany jest odpowiedniej obróbce w zależności od rodzaju płyty – inaczej mówiąc, zarówno przed tłoczeniem winyli, jak i płyt CD przeprowadzany jest oddzielny mastering.

Jak wygląda realizacja zlecenia w XDiSC?

Winyle to analogowe nośniki dźwięku, wykonane z granulatu polichlorku winylu. W XDiSC stosuje się dwie metody nacinania: DMM oraz Lacquer ACETATE. DMM trwa krócej, a matrycę robi się od razu na płycie miedzianej, ponadto dzięki DMM można zmieścić na jednej stronie do 25 minut muzyki, podczas gdy Acetat to maksymalnie 18 min. Klienci XDiSC najchętniej wybierają krążki w formacie 140 g oraz 180 g. Tłoczone są zarówno klasyczne płyty długogrające, jak i mniejsze single oraz maxisingle (7” lub 10”).

Płyty winylowe są zazwyczaj czarne, ale XDiSC oferuje też tłoczenie płyt kolorowych oraz z efektami specjalnymi, co jest bardzo doceniane przez kolekcjonerów. Wysoką jakość nakładu podkreśla także opakowanie – zamówić można pudełka papierowe, kartonowe, z pcv, digipaki i ekopaki, prócz tego realizowane są zamówienia niestandardowe. Po konfekcji wytłoczone winyle są zawożone do klienta – rozbudowana siatka logistyczna pozwala dotrzeć bezpiecznie z płytami do każdego miejsca w Europie, Stanach Zjednoczonych, Afryce czy Azji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.