KulturaStyl życia

Malutkie tatuaże — zobacz najpiękniejsze, dyskretne wzory i poznaj ich znaczenie!

W ostatnich latach tatuaże stają się coraz popularniejsze. Ta forma ozdabiania swojego ciała cieszy się powodzeniem wśród wszystkich grup wiekowych. Niezależnie od wykonywanego zawodu lub przynależności kulturowej, każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele osób zaczyna od niewielkich tatuaży, a potem kontynuuje ozdabianie ciała. Nie bez powodu mówi się, że tatuowanie jest jak uzależnienie. Dodawanie coraz to nowszych detali sprawia ogromną satysfakcję. Możemy w ten sposób zaznaczyć ważne chwile w swoim życiu. Nie muszą być to jednak tatuaże sentymentalne, wystarczy aspekt dekoracyjny. Dziś słów kilka na temat niewielkich, dyskretnych wzorów i ich znaczenia.

Widoczne tatuaże bywają problemem wśród niektórych grup zawodowych. Duże wzory mogą zrazić do nas ludzi, czego czasem pracodawcy się obawiają. Choć tatuaże są coraz lepiej odbierane, istnieją ludzie, którzy patrzą na nie nieufnie. Lekarz, prawnik lub inne, mocno oficjalne, grupy zawodowe to te obarczone większym ryzykiem. W sytuacji, gdy jesteśmy przedstawicielami jednego z takich zawodów, warto pomyśleć o niewielkim wzorze na skórze.

Małe tatuaże — zalety

Małe tatuaże to coraz mocniej wybijający się trend. Posiadają szereg zalet, które wyróżniają je na tle dużych wzorów.
Pierwszym i najważniejszym argumentem jest to, że małe tatuaże łatwo jest ukryć. Zrobione w miejscu, które łatwo schować pod ubraniem, nie będą przeszkadzać w żadnej pracy. Nawet najbardziej wymagający szef nie musi wiedzieć o ich istnieniu. Możemy je odkryć wtedy, kiedy my tego chcemy.

Inny aspekt to cena. Na małe tattoos może pozwolić sobie praktycznie każdy. Nie wymagają wielkich środków finansowych jak duże kompozycje. Łatwiej jest dodawać kolejne małe rysunki, zamiast zbierać wiele miesięcy na duży tatuaż.

Ostatnią kwestią jest fakt, że mini tattoos są dużo bardziej symboliczne. Tatuażysta musi zamknąć w jednym, małym elemencie duże znaczenie emocjonalne. Jeśli zależy Ci na tym aspekcie, to propozycja dla Ciebie.

Małe tatuaże damskie i męskie – wzory i znaczenie

Tatuaże damskie

Na małe tatuaże decydują się często właśnie panie. Drobne wzory mogą spełniać aspekty biżuteryjny. Podkreślają one kobiecą naturę i upiększają. Tatuaże dla kobiet. Istnieje wiele popularnych wzorów tatuaży damskich. Przedstawiamy w galerii poniżej kilka wybranych. Być może pomogą Ci w znalezieniu swojego unikalnego tatuażu.

Źródło: Freepik.com

Napisy

To uniwersalny pomysł, popularny zarówno w tatuażach damskich, jak i męskich. Wytatuowanych może zostać wiele słów. Tatuaż dla kobiet romantyczek to imię ukochanego lub dzieci. Jeśli chcesz nadać mu trochę osobistego wydźwięku, pomyśl o pieszczotliwych przezwiskach najbliższych. Inne często spotykane napisy w mini tattoos to np. symboliczne „Love”, krótkie cytaty, lub sentencje. Mogą to być urywki z ulubionych książek i tekstów piosenek.

Single line

To jeden z najnowszych trendów nie tylko w tatuażach dla kobiet. Polega on na wykonaniu wzoru za pomocą jednej, nieprzerwanej linii. W ten sposób można uzyskać praktycznie każdy symbol. Popularne są wzory ukazujące kwiaty lub zwierzęta. Możesz w ten sposób podkreślić swoją kobiecość i siłę lub uwiecznić ukochanego zwierzaka.

Tatuaż ze zdjęcia

Duże znaczenie będą miały tatuaże, stworzone na podstawie Twojego zdjęcia. Tatuażysta wykona kontury uwiecznionych na fotografii postaci. To bardzo sentymentalna i osobista pamiątka. Taki mini tattoos pozwoli Ci na zawsze zapamiętać szczęśliwe chwile z najbliższymi.

Symbole

Istnieje grupa uniwersalnych grafik, których wzory i znaczenie są niezmienne na całym świecie. Zaliczamy do nich te oznaczające lub mające przynosić szczęście: czterolistną koniczynę, słonika lub liczbę 7.

Są też takie wzory, które kojarzą się nam z miłością, czyli serduszko lub zapis rytmu serca. Aby go spersonalizować, możesz użyć zapisu bliskiej Ci osoby. Inne mini tattoos to także klepsydra i znak nieskończoności. Skłaniają one do myślenia o upływającym czasie i czerpania z życia pełnymi garściami.

Tatuaże męskie

Małe tatuaże u mężczyzn stają się coraz popularniejsze. Mogą sobie na nie pozwolić nawet panowie na najbardziej wymagających stanowiskach. Wśród wzorów popularnych u miłośników tatuażu powielają się te omówione również dla pań. To często uniwersalne grafiki lub style w sztuce tatuażu. Tatuaż ze zdjęcia może być sentymentalną ozdobą zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Również single line tattoos znajdą swoich fanów wśród panów. Małe tatuaże u mężczyzn częściej mają kojarzyć się z siłą. W poniższej galerii przedstawiono wzory i znaczenia, które będą idealne na mały tatuaż męski.

Polowanie

Wielu mężczyzn to fani polowania. Hobby danej osoby często jest motywem przewodnim dla jej tatuaży. Z tego względu mężczyźni tatuują sobie symbole kojarzące się z myślistwem. Popularnymi motywami jest zwierzyna łowna taka jak dzik czy jeleń. Inną symboliczną postacią jest Diana, czyli patronka myśliwych i łowów. W Polsce najpopularniejszym patronem jest jednak św. Hubert, od którego imienia nazywa się święto myśliwych-Hubertus.

Motywy marinistyczne

Motywy morza i żeglugi to popularny pomysł na małe tatuaże męskie. Jest tak, ponieważ są symbolem podróży, wolności i natury. To częsty wybór nie tylko wśród mężczyzn, których zawód ma związek z żeglowaniem. Wiele grafik nawiązuje bezpośrednio do motywu marinistycznego. Są to między innymi: kotwica, ster, fala, stater, latarnia morska. Inne mogą być kojarzone również ogólnie z podróżami tak jak róża wiatrów.

Góry

Ostatnią propozycją w naszej galerii będzie motyw również związany z podróżami. Jest to jednak konkretny kierunek, a mianowicie góry. Mały tatuaż męski nawiązujący do gór to propozycja dla odważnych obieżyświatów. Ten motyw symbolizuje wyzwania, które przyszło nam podjąć. Szczyt góry może być celem i zwycięstwem. Oprócz znaczenia czysto symbolicznego, to również pasja i miłość do takiej formy spędzania wolnego czasu. Jeśli jeden ze szczytów to „nasze miejsce na ziemi” warto dodać do tatuażu jego współrzędne geograficzne.

Jeden komentarz do “Malutkie tatuaże — zobacz najpiękniejsze, dyskretne wzory i poznaj ich znaczenie!

  • Marzy mi się taka mała ozdoba, ale nie mam pomysłu ;/ Dzięki za poruszenie tematu i dozę inspiracji, może w końcu zdecyduje się na jakiś wzór 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.