Na czasie

Tess Gerritsen – thrillery medyczne z najwyższej półki

Thrillery bez wątpienia należą do jednych z najbardziej poczytnych gatunków literackich. Sprawiają, że nie jesteśmy w stanie oderwać się od nich do momentu przeczytania ostatniej strony. A jak pokazuje praktyka, niekwestionowaną królową gatunku jest Tess Gerritsen, która thriller medyczny podniosła do rangi prawdziwej sztuki. Nie czekaj więc i już teraz dowiedz się, co autorka ta oferuje w wykreowanych przez siebie światach…

Niezależnie który gatunek literacki jest naszym ulubionym, nazwisko Tess Gerritsen prawdopodobnie jest nam bardzo dobrze znane. Ta autorka w krótkim czasie zdobyła światowy rynek, z przebojem wkraczając na listy bestsellerów w kolejnych krajach. Trudno się temu dziwić, gdyż jej książki zawierają w sobie wszystko to, czego oczekujemy od dobrych thrillerów medycznych.

Kim jest Tess Gerritsen?

Ta amerykańska pisarka swoją karierę rozpoczęła w sposób dość nieoczywisty. Z wykształcenia jest lekarzem, czym też zajmowała się w praktyce zaraz po ukończeniu studiów. Jednakże pisanie, które początkowo było jej hobby, szybko przyniosło sukces, a książki Gerritsen Tess stały się znane na całym świecie. Doceniana jest przez takich mistrzów pióra jak Stephen King czy Harlan Coben, co potwierdzają też renomowane wyróżnienia, jak np. nagroda Nero Award. Dzisiaj Tess Gerritsen i thrillery medyczne stanowią jedność…

Książki Tess Gerritsen podbijają świat

Kariera pisarska Gerritsen ruszyła pod koniec lat 80. ubiegłego wieku – właśnie wtedy wydała swoje pierwsze romanse kryminalne. Jednak to dopiero lata 90. przyniosły jej największy sukces, kiedy to rozpoczęła swoje najpopularniejsze medyczne cykle. Wśród jej najważniejszych książek wyróżnić można między innymi: „Dolina umarłych”, „Chirurg” czy „Milcząca dziewczyna” – składają się one na cykl z Jane Rizzoli i Maurą Isles. Potwierdzają to niejednokrotnie wznawiane Tess Gerritsen ebooki, audiobooki i książki papierowe.

Pozwól się wciągnąć

Książki Tess Gerritsen regularnie pojawiają się na polskim rynku, ku uciesze czytelników. Powieści tej pisarki wciągają już od pierwszych stron, łącząc w sobie prawdziwy literacki talent z doświadczeniami praktyki lekarskiej. Trudno wyobrazić sobie coś bardziej wiarygodnego w świecie fikcji powieściowej. Oprócz wspomnianych książek, ogromną popularnością cieszą się: „Ogród kości”, „Opary szaleństwa”, „Sekret, którego nie zdradzę” czy „Złodzieje serc”.

Jeden komentarz do “Tess Gerritsen – thrillery medyczne z najwyższej półki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.