Styl życia

Wyprawkowe rady dla rodziców niemowlaków

Wózek, fotelik, łóżeczko, ubranka, przybory do mycia i karmienia oraz tekstylia do spania i przewijania. To tylko niektóre elementy, z których powinna się składać wyprawka dla niemowlaka. Jak przygotować listę wyprawkową, kiedy zabrać się do kompletowania niezbędnych akcesoriów oraz skąd je wszystkie wziąć? To pytania, które zadaje wielu przyszłych i niedoświadczonych jeszcze rodziców.

Wyprawka dla niemowlaka, czyli rzeczy do opieki

Pierwsze tygodnie życia malucha mogą być bardzo trudne dla jego opiekunów. To czas na odnalezienie się w nowej sytuacji i zdobywanie doświadczenia. Nie warto tracić go na nerwowe poszukiwania przedmiotów, które okażą się niezbędne w codziennej opiece. Lepiej zaopatrzyć się w nie wcześniej, czyli jeszcze przed narodzinami. Okres ciąży jest doskonałym momentem na takie przygotowania. Kompletujemy wówczas spokojnie i powoli wszystkie elementy, które będą nam niezbędne w pierwszych dniach i tygodniach po narodzinach malucha. To właśnie wyprawka dla niemowlaka.

Lista wyprawkowa

Co powinna znaleźć się w wyprawce? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy tutaj od potrzeb dziecka oraz indywidualnych preferencji rodziców. Na pewno będziemy potrzebować wózka, fotelika, wanienki i łóżeczka. Potrzebne nam też będą ubranka – zarówno na dwór, jak i domowe. Wyprawka dla niemowlaka będzie też zawierać liczne akcesoria do przewijania, mycia i karmienia. Nie zapominajmy też o kosmetykach oraz artykułach higienicznych, np. mokrych chusteczkach i pieluszkach.

Cenne wskazówki

Podczas kompletowania wyprawki pamiętajmy, że nie wszystkie rzeczy muszą być nowe. Sposobem na oszczędności jest pożyczenie niektórych artykułów od rodziny oraz znajomych lub ich zakup w komisach. Z zakupem drogich elementów wyposażenia, co do których nie jesteśmy pewni, że będą nam niezbędne, lepiej się wstrzymać. Wyprawka dla niemowlaka nie powinna uwzględniać zabawek, ponieważ jest spora szansa, że maluch otrzyma je w prezencie od przyjaciół oraz rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.