KulturaStyl życia

Wiek Adaline cda

Co by było gdyby… marzenia o tym są fascynujące i naprawdę potrafią wciągnąć człowieka. Dzięki temu mamy nie tylko postęp techniczny, odkrycia geograficzne, ale też trzymające człowieka w napięciu filmy.

Niby melodramat, ale za to jaki

Jeśli jeszcze nie oglądaliście to macie bardzo dużo do nadrobienia. Wiek Adaline cda to jeden z tych filmów, który mimo wszystko wyłamuje się z kanonów. Historia kobiety, która w wyniku wypadku nie traci pamięci, ale umiejętność starzenia się. Wydaje się Wam, że to jest fajne. Owszem, dopóki nie musi patrzeć jak kochani przez nią ludzie zaczynają odchodzić, a ona mimo upływu lat wygląda tak samo. Wieczna młodość zamiast jej sprzymierzeńcem staje się przekleństwem.

Życie poza prawem

Wiek Adaline cda to nie jest tylko mdła opowieść o kobiecie, która wiedzie przyjemne życie pełne rozkoszy i korzysta ze swej wiecznej młodości grasując po salonach. Wraz z postępem technologicznym zmieniają się zabezpieczenia. Ludzie mają nowsze paszporty, a nasza bohaterka po raz kolejny zmienia swoje alter ego. Podrabiane dokumenty, aby ukryć swoją niedyspozycję. Tak właśnie o niej myśli, kiedy spotyka się ze starzejącą się córką.

Klepsydra na tle drogi
pixabay.com

Kto unika miłości kiedyś wpadnie w jej sidła

Wydawać by się mogło, że Wiek Adelaine cda to przepis na udane wieczne życie. Owszem, ale pod warunkiem, że będziesz je przeżywać z osobą o tym samym defekcie. Wiecie, nieszczęścia chodzą parami. Jednak los bywa okrutny i Adaline zakochuje się w zwykłym śmiertelniku. Musicie wiedzieć, że do tej pory zmieniała wystarczająco często miejsce zamieszkania, aby się za bardzo do nikogo nie przywiązać.

Siła przyciągania

Wydaje się, że Adaline osiągnęła sukces w unikaniu zawiązywania długotrwałych relacji. Nie ma w tym nic dziwnego, która z kobiet by chciała patrzeć jak jej sąsiadka mimo upływu lat się nie starzeje. Jednak im bardziej unika przywiązana tym bardziej ktoś się stara stanąć jej na drodze. Czy jednak można cieszyć się najmocniejszym uczuciem w pełni wiedząc, że druga osoba odejdzie wcześniej? Nawet Wiek Adaline cda nie potrafi na to odpowiedzieć jednoznacznie. Za to na pewno bohaterka musi się jeszcze wiele nauczyć.

Dar od losu

Oglądając film Wiek Adaline na cda można powiedzieć jedno. Jest to potwierdzenie, że na prawdziwą miłość warto czekać lata. Z drugiej strony zauważamy, że niejedną osobę jesteśmy w stanie obdarzyć tym uczuciem. Za to o jego intensywności wiemy już naprawdę niewiele. W każdym wydaniu może być całkiem inaczej. Czując do drugiej osoby miłość staramy się widzieć tylko jej dobre cechy. Czyżby to była odpowiedź naszego ja na niepowodzenia w życiu?

Kto jest kim

Oglądając Wiek Adaline cda zobaczymy naprawdę wyśmienitą obsadę aktorską. W rolę głównej bohaterki Adaline Bowman wcieliła się charyzmatyczna Blake Lively. Natomiast Hellisem, który stanął jej na drodze w krytycznym momencie jest nie kto inny jak Michiel Huisman. Niezrównaną rolę zagrał też w filmie Harrison Frod jako William Jones. Historia opowiedziana w filmie jest naprawdę warta uwagi. Skłania do refleksji bardziej niż niejedne filozoficzne rozważania. Lee Toland Krieger jak nikt potrafi przekazać jedną sceną to co innym zajęłoby cały tom w książce.

Czy Wiek Adaline cda to historia o miłości? Trudno powiedzieć, jest to raczej powieść o życiu, kiedy zbytnio odstaje się od normalności i nigdzie nie można czuć się swobodnie. Film naprawdę skłania do refleksji nad przemijaniem i sensem pogoni za utraconym pięknem. Okazuje się, że ważniejsze od niego jest wiele innych spraw. Jednak ludzkość nadal będzie ścigać zajączka po ścianach szukając eliksiru młodości.

Jeden komentarz do “Wiek Adaline cda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.