Styl życia

Tablica adresowa na budynku – czy jest obowiązkowa?

Jeśli jesteś właścicielem jakiejkolwiek firmy usługowej, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twoi klienci byli maksymalnie zadowoleni ze współpracy z Tobą. Dobra atmosfera i komfort to aspekty, na które potencjalni klienci zwracają mocno uwagę, kiedy decydują się na skorzystanie z czyichś usług. Obowiązkiem twoim, czyli właściciela firmy, jest zadbanie o to, by klient był zadowolony na każdym etapie Waszej współpracy. Zarówno przed, w trakcie, jak i po. Swoją opinię w jego głowie budujesz już w momencie, kiedy podjeżdża on pod Twoją siedzibę. Jeśli jest ona dobrze oznaczona a na ścianie lub ogrodzeniu znajduje się tablica adresowa z numerem posesji – klient z pewnością doceni, że łatwo zlokalizować Twoją siedzibę. Jeśli krążyłby natomiast po okolicy wiele minut, nie mogąc domyśleć się, gdzie jest miejsce, którego szuka – z pewnością już na starcie byłby zdenerwowany i negatywnie nastawiony do twojej pracy. Siedziba firma musi być oznaczona w sposób widoczny (nawet po zmroku)! W jaki sposób? Oznaczenie jej jest możliwe dzięki wysokiej jakości tablicom adresowym. Czy posiadanie tabliczki z adresem na nieruchomości faktycznie jest niezbędne? Wyjaśniamy!

Obowiązkowa tabliczka adresowa

Wracając do tematu potencjalnego klienta Twojej firmy. Wyobraź sobie teraz, że podjeżdża on w obce mu miejsce w poszukiwaniu Twojej firmy i za żadne skarby nie jest w stanie jej tam znaleźć. Nieoznakowany tablicą adresową budynek sprawi, że jego złość i poirytowanie sięgną zenitu, a on sam jeśli już trafi do Ciebie, będzie zestresowany i niezadowolony, co z całą pewnością wpłynie na jego decyzję odnośnie Waszej przyszłej współpracy. Na maksymalnie konkurencyjnym rynku, nie można pozwalać sobie na tracenie klientów przez tak błahe sprawy, jak nieobecna tablica adresowa. Jeśli klient nie znajdzie Twojego biura, salonu lub restauracji – z pewnością pójdzie do innej! Oczywiście nie zapominajmy o tym, że obowiązek posiadania tablicy z adresem regulują także przepisy polskiego prawa, dlatego poza straconym klientem, możesz też stracić trochę gotówki. Za brak tablicy adresowej grozi grzywna! I to całkiem spora!

Adres na LEDowej tablicy

Jak oświetlić tablicę z adresem?

Jeśli już inwestujemy w tabliczkę z numerem domu lub budynku, warto zadbać o to, by była ona widoczna także wtedy, kiedy za oknem robi się już ciemno. Na oświetlenie tablicy istnieje kilka sposobów. Możesz przede wszystkim zamontować numer w okolicy latarni. Problem rozwiąże się wówczas sam. Jeśli ma masz jej w pobliżu — są dwie opcje: zewnętrzny kinkiet lub tabliczki adresowe LED ze wbudowanym podświetleniem. Opcja druga jest zdecydowanie bardziej wygodna, ale wybór oczywiście zależy tylko od Ciebie, Twojej firmy i indywidualnych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.