Styl życia

Jak wysłać szkło kurierem?

W branży kurierskiej istnieje bardzo niewiele ograniczeń dotyczących rodzajów wysyłanych przedmiotów. Zawartość niektórych paczek jest w transporcie bardzo bezpieczna, bo trudno o ich uszkodzenie. Inne wymagają szczególnej staranności, przede wszystkim w procesie pakowania. Do tej grupy z pewnością zaliczają się przedmioty szklane. W jaki sposób bezpiecznie wysłać szkło kurierem?

Jakie szklane przedmioty mogą zostać wysłane kurierem?

Wysyłka szkła kurierem jest nieco kłopotliwa. Większość przewoźników nie przyjmuje do realizacji zamówień obejmujących przedmioty zawierające duże taflę szkła, na przykład lustra czy szyby. Ryzyko ich uszkodzenia jest relatywnie duże. Jednocześnie nie ma najmniejszego problemu z zamówieniem kuriera do wysyłki szklanych naczyń, dekoracji lub mebli zawierających szyby. Przed złożeniem zamówienia warto upewnić się, że oferta danej firmy kurierskiej obejmuje przewożenie określonego przedmiotu.

Z jakim ryzykiem wiąże się wysyłka szkła?

Osobną kwestię stanowi regulamin działania firmy kurierskiej. Zdarza się, że szklane przedmioty są w nim traktowane nieco inaczej. Podobne ograniczenia dotyczą zresztą także równie delikatnej porcelany. Regulamin przewozowy traktuje przedmioty szczególnie wrażliwe na szkodę w specyficzny sposób. W przypadku ich uszkodzenia przewoźnik może być wyłączony z odpowiedzialności ze względu na delikatny charakter przesyłki. Nadawca i odbiorca w niektórych sytuacjach muszą zatem liczyć się z pewnym poziomem ryzyka – jeśli dojdzie do uszkodzenia, ubezpieczenie paczki może nie zadziałać.

Jak zabezpieczyć wysyłane kurierem szklane przedmioty?

Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołożyć wszelkich starań, by zawartość paczki nie miała prawa uszkodzić się w trakcie transportu. Kurierzy, co do zasady, obchodzą się delikatnie z przewożonym towarem, a więc jego odpowiednie zapakowanie powinno ograniczyć ryzyko uszkodzenia niemal do zera. Jeśli przesyłka zawiera szklane elementy, najlepiej zabezpieczyć je osobno. Świetnie nadaje się do tego folia bąbelkowa, ale w razie potrzeby można do tego celu użyć także kawałków kartonu i gazet. Najważniejsze, aby zapakować przesyłkę w sposób ścisły, uniemożliwiając przemieszczanie się jej zawartości wewnątrz opakowania.

Szkło odznacza się stosunkowo dużą wagą, co należy wziąć pod uwagę wybierając opakowanie przesyłki. Do dużych szklanych przedmiotów niezbędny będzie naprawdę solidny karton. Na koniec, karton wymaga dokładnego zaklejenia i zabezpieczenia folią stretch. Dobrą praktyką ograniczającą ryzyko uszkodzenia zawartości przesyłki jest umieszczanie na niej stosownej naklejki z wyraźnym napisem typu: „Uwaga, szkło”. To cenna informacja dla kuriera, by obchodzić się z taką paczką szczególnie delikatnie.

W jaki sposób najtaniej wysłać szklaną przesyłkę?

Niezależnie od zawartości przesyłki warto poszukać jak najniższej ceny realizacji usługi. Coraz więcej użytkowników dostrzega zalety korzystania z pomocy platform logistycznych, takich jak Apaczka dostępny pod adresem https://www.apaczka.pl/. Na czym polegają zalety tego rozwiązania? Wypełniając formularz nadawczy na stronie porównywarki klient w jednym miejscu uzyskuje dostęp do ofert wszystkich wiodących przewoźników działających w Polsce. W ten sposób można szybko znaleźć najniższą na rynku cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.