Na czasie

Zastanawiasz się, czy zapisać się na kurs angielskiego? Oto kilka powodów, które Cię do tego przekonają

Kurs angielskiego jest dobrym wyborem, jeśli chcesz się zwiększyć swoje umiejętności językowe. Zwłaszcza gdy zależy Ci na podniesieniu kompetencji zawodowych i lepszej pracy. Nie znajdziesz dobrej posady w takich sektorach jak np. marketing, finanse czy zarządzanie, jeśli nie znasz języka angielskiego. To jednak niejedyny powód, dla którego warto uczyć się za pomocą tego typu szkoleń. Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać, zapisując się na kurs.

Powody, dla których warto zapisać się na kurs angielskiego

Po pierwsze kurs angielskiego to szansa na naukę mówienia i pozbycia się bariery językowej. Wielu Polaków ma problem ze swobodną konwersacją. Zazwyczaj są wstydliwi i boją się oceny przez innych. Jest to wyniesione ze szkoły, ponieważ szkolne metody nauczania języka w bardzo małym stopniu skupiają się na mówieniu – częściej jest to ćwiczenie gramatyki czy nauka dużej ilości słówek. Niestety przekłada się to na to, że osoba, która mimo to, że wszystko rozumie na lekcjach, to ma problemy z mówieniem.

Konwersacje są najważniejszym elementem nauki języka – pozwalają ćwiczyć akcent, umożliwiają swobodną rozmowę z obcokrajowcami i podnoszą pewność siebie. Na kursie angielskiego nauczysz się mówić pod okiem native speakerów i wykwalifikowanych lektorów – dzięki mniejszym grupkom nie będziesz się stresować, a każdy błąd skoryguje nauczyciel i udzieli Ci wskazówek. 

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat nauki z native speakerem i lektorem? Zerknij na ten kurs angielskiego we Wrocławiu, gdzie szkolenie jest prowadzone przez obie te osoby.  

Podróżowanie po kurskie języka angielskiego

Znajomość angielskiego umożliwia swobodne podróżowanie po całym świecie. Już teraz zapisz się na kurs angielskiego i rozpocznij przygodę życia!

Po drugie na kursie angielskiego poznajesz nowe osoby, które są na tym samym poziomie językowym, co Ty. Razem się uczycie i poznajecie kulturę i obyczaje kraju. Dzięki temu możesz nawiązać wieloletnie przyjaźnie. Poza tym raźniej jest uczyć się w mniejszej grupie, ponieważ zawsze możesz poprosić kogoś o pomoc np. w skorygowaniu błędu. Lekcje w grupie to też wzajemna motywacja i wsparcie.

Po trzecie kurs angielskiego nie wygląda tak jak lekcje angielskiego w szkole. Inne ułożenie ławek, kolorowe sale, gry i zabawy językowe oraz brak podręczników to zaleta kursu! Energiczne kolory będą Cię motywować, a dzięki zabawom nawet nie będziesz wiedział/wiedziała, że się uczysz. 🙂

Dlaczego warto znać angielski?

Kurs angielskiego pomaga Ci poznać język. Znajomość angielskiego jest bardzo przydatna, ponieważ możesz dzięki temu liczyć na lepszą pracę. Pracodawcy często wymagają znajomości języka co najmniej w stopniu komunikatywnym na wyższych stanowiskach. Co oprócz pracy? Możesz oglądać seriale i filmy bez napisów. 😉 Wiemy, jak nietrafne mogą być niektóre tłumaczenia, dlatego najlepiej jest oglądać rzeczy w oryginale. 

Znając język angielski poradzisz sobie też podczas wyjazdu za granicę – czy to w celach służbowych, czy na wycieczce z przyjaciółmi. Pytanie o drogę czy zamówienie posiłku w restauracji nie będzie już wyzwaniem, a jedynie przyjemnością i ćwiczeniem języka. Nauka języków obcych ma korzystny wpływ na koncentrację i zapamiętywanie – dzięki temu minimalizujesz objawy demencji lub choroby Alzheimera.

Warto też pamiętać o systematycznej nauce – po zajęciach językowych rób powtórki i cały czas otaczaj się językiem obcym – słuchaj muzyki i radia, oglądaj ulubione seriale w języku obcym czy czytaj wiadomości. Nie zapominaj też o mówieniu. Jeśli akurat nie masz z kim porozmawiać, zastosuj np. metodę shadowing. Gdy cały czas masz kontakt z angielskim, szybciej się go uczysz i więcej rozumiesz. Kurs angielskiego to jedno, ale Twoja własna praca i wkład to najlepszy klucz do sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.