Styl życia

Krzesełka do karmienia – mała rzecz, duża odpowiedzialność

Krzesełko do karmienia pełni bardzo ważne funkcje. Dowiedz się, czemu jego wybór jest aż tak istotny i jakie funkcje będzie ono spełniało. Dzięki temu bez problemu wybierzesz odpowiedni model dla swojej pociechy. Zadbaj o poprawny rozwój oraz bezpieczeństwo swojego malucha.

Krzesełko do karmienia to coś więcej niż siedzisko

Jego podstawowa funkcja jest jasna, ale tak naprawdę jego rola jest po prostu niezwykle istotna. Krzesełko do karmienia sprawi, że Twoje dziecko będzie mogło uczestniczyć w życiu rodziny, a tym samym uczyć się zachowań społecznych. Wspólne posiłki dla takiego malca to po prostu okazja do nauki! Maluch, który może z niego korzystać wraz z rodzicami, szybciej zrozumie, na czym polega jedzenie posiłków stałych, rozwinie w sobie ciekawość i chęć poznawania innych smaków. Biorąc to wszystko pod uwagę, pamiętaj, że gdy do Twojego stołu dołączy Twoje dziecko, warto od razu pokazywać mu dobre zwyczaje, np. dziękować, gdy ktoś poda Ci znajdujące się daleko jedzenie.

Wybór krzesełka może być po prostu trudny

Rynek jest zalany krzesełkami różnej jakości i w różnych cenach. Dlatego przede wszystkim wybieraj takie, które zostały stworzone przez dobre, renomowane marki. W ten sposób upewnisz się, że przedmiot jest po prostu bezpieczny. Krzesełko powinno mieć także atesty i być stworzone z wysokiej jakości materiałów. Nie mniej istotne jest to, aby można było łatwo je wyczyścić. Dlatego postaw na wyciągany blat oraz na model, który nie ma niedostępnych zakamarków, w których może utknąć jedzenie. Z kolei, jeśli masz niezbyt duże mieszkanie, wybierz składany model, który po posiłku dziecka będziesz mógł schować. To też dobre rozwiązanie, jeśli dużo podróżujesz.

W jakim wieku dziecko może z niego korzystać?

Podaje się, że standardowo dziecko powinno zacząć korzystać z krzesełka do karmienia w wieku ok. 6 miesięcy. Nie zapominaj jednak, że każdy maluch rozwija się inaczej, dlatego czasem już młodsze dziecko będzie mogło z nich skorzystać, a w niektórych sytuacjach będziesz musiał poczekać do 7-8 miesiąca życia. Górnej granicy wieku jako takiej nie ma, szczególnie jeśli wybierzesz model, który można rozkładać i dostosowywać do jego wymiarów. Jednak ważne jest to, aby zwracać uwagę czy dziecko nie jest zbyt ciężkie. Jeśli przekroczy maksymalną wagę podaną przez producenta, natychmiast przestań z niego korzystać.

Wygląd też ma przecież znaczenie!

Bezpieczeństwo Twojego dziecka powinno być zawsze najważniejsze, gdy wybierasz dla niego odpowiednie produkty. Jednak estetyka również nie jest bez znaczenia. Krzesełko, które spodoba się i Tobie, i maluchowi, a także to, które będzie po prostu elementem wystroju mieszkania, będzie chętniej wybierane. Dlatego i na ten element zwróć uwagę, choć nie ma on pierwszorzędnego znaczenia.

Szukając produktów dla dziecka, stawiaj na sprawdzone i renomowane sklepy. Zawsze pytaj też znajomych i szukaj przedmiotów, które są polecane przez innych młodych rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.