Na czasie

Współczesna fotografia produktowa

Dziś nasze zakupy realizujemy głównie w sklepach internetowych. Nie musimy wychodzić z domu, a wszystko odbywa się łatwo i przyjemnie. Z punktu widzenia klienta wystarczą dobre zdjęcia produktu i rzeczowy, konkretny opis. Właśnie dlatego tak ważna jest dziś fotografia produktowa. Klienci są wymagający, chcą zobaczyć jak najwięcej ujęć produktu. W zależności od branży, potrzebne mogą być zdjęcia wykonane na białym tle, czyli tak zwane packshoty, lub bardziej zaawanasowane, stylizowane zdjęcia reklamowe. Sesja zdjęciowa, która ma na celu przygotowanie fotografii produktowych, obejmuje wykonanie zdjęć dobrej jakości. To także obróbka graficzna plików, która pozwoli uzyskać realne kolory danego produktu.

Dlaczego warto zainwestować w fotografię produktową.

Fotografia produktowa jest dziś szalenie ważna. Bez względu na to, czy sprzedawane są produkty w sposób detaliczny, czy też hurtowy, nie obejdzie się bez sesji fotograficznej. Dobrą fotografią produktową wspieramy sprzedaż niemal na każdym etapie. Czasami trzeba odwiedzić studio fotograficzne, ale zazwyczaj udaje się zrealizować sesję zdjęciową na miejscu w firmie. Fotograf produktowy stworzy dla nas materiał, który wykorzystamy w wielu przestrzeniach.

Kobieta pokazuje zdjęcia na aparacie

Zdjęcia produktowe przydadzą się podczas tworzenia katalogów z produktami, kreacji materiałów reklamowych, a nawet instrukcji użytkowania produktu. Zdjęcia są również niezbędna w sklepie internetowym. Tu wymagania klientów są coraz większe. W szczególności ogromną rolę odgrywa tutaj fotografia odzieży. Konsumenci chcą zobaczyć ubrania z bliska i daleka, a także niemal z każdej strony.

Aparat fotograficzny

Współcześnie, fotografia do sklepu internetowego, jest odpowiedzią na bardzo dynamiczny rozwój handlu w sieci. Konsument poznaje produkt głównie za pośrednictwem zdjęcia. Właśnie dlatego tak bardzo jest istotne, aby wszelkie cechy produktu były widoczne na fotografii. Warto mieć sprawdzoną i doświadczoną osobę, z którą współpracuje się w zakresie fotografii produktowej. Tylko takie umiejętności pozwolą pokazać kształt, kolor, rozmiar, czy gabaryt naszych produktów. Sztuką jest także prezentacja faktury, drobnych komponentów, czy rodzaju użytego materiału.

Aparat fotograficzny

Czym jest Packshot?

Packshot to bardzo popularna forma fotografii produktowej. Na zdjęciu prezentowany jest pojedynczy produkt. Tło musi być jednolite. Najczęściej białe ale  możemy spotkać także inne kolory, które nawiązują do marki lub ładnie komponują się z produktem. Białe tło daje wiele możliwości technicznych. Odpowiednio zapisane zdjęcia pozwolą pokazać produkt bez tła. Tego rodzaju zdjęcia bardzo często pojawiają się na stronach internetowych, czy w katalogach produktowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.