Styl życia

Wełna czesankowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Jesteś na etapie stawiania swoich pierwszych kroków w robótkach ręcznych? Z pewnością więc wiele kwestii jest jeszcze dla Ciebie niezrozumiałych. W naszym dzisiejszym artykule przybliżymy Ci wełnę czesankową. Czytaj dalej i dowiedz się, czym się charakteryzuje i co możesz z niej stworzyć.

Czym jest wełna czesankowa?

Wełna może pochodzić nie tylko od różnych gatunków owiec, lecz także lam, kóz, wielbłądów, a nawet królików. Powstaje z włókien, które wcześniej poddawane są procesowi przędzenia. Ten z kolei dzieli się na cztery fazy:

  • gręplowanie,
  • czesanie,
  • rzeczywiste przędzenie,
  • skręcanie.

Z najdłuższych włókien wełny uzyskiwane są wysokiej jakości przędze czesankowe. Przed przędzeniem czesane są szczotkami, a następnie układane równolegle do siebie. W ten sposób powstaje przędza, która swoim kształtem przypomina sznur.

Zastosowanie wełny czesankowej

Wełna czesankowa jest uwielbiana przez osoby, które zajmują się szydełkowaniem i robieniem na drutach. Zrobić z niej można naprawdę wiele – od ubrań, przez koce, aż po dekoracje do domu. Wykonane z niej wyroby są miękkie i przyjemne w dotyku. Dla osób, które nie lubią specyficznego uczucia drapania podczas noszenia wełnianych ubrań, mamy dobrą wiadomość! Wełna czesankowa nie podrażnia skóry.

Produkty wykonane z tego rodzaju wełny są delikatne, przyjemnie ogrzewają, mogą nawet poprawiać krążenie i łagodzić napięcia mięśniowe. Ponadto zapewniają stałą temperaturę ciała, przez co znacznie poprawiają samopoczucie i pomagają się zrelaksować.

Koce z wełny czesankowej

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się koce wykonane z wełny czesankowej. Charakteryzują się sporą wagą – otulając się nimi, możesz mieć odczucie podobne do tego, jakie towarzyszy Ci podczas przytulania się do bliskiej osoby. Zapewniają więc przyjemny odpoczynek przepełniony ciepłem. Taki produkt możesz spróbować wykonać samodzielnie — wystarczy, że zaopatrzysz się w wysokiej jakości motki wełny czesankowej oraz w kilka niezbędnych narzędzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.