Styl życia

W jakim wieku zapisać dziecko na angielski?

Naukę języków obcych należy obecnie traktować jako standard w kształceniu dzieci. W dobie wszechobecnej globalizacji i łatwości podróżowania do innych krajów język obcy okazuje się nieocenioną pomocą. Jednym z najbardziej przydatnych języków obcych, jakich uczą się Polacy, jest nadal język angielski. Sprawdźmy zatem, jaki jest optymalny wiek dziecka, aby mogło ono uczęszczać na zajęcia języka angielskiego i jak wybrać najlepszą szkołę?

Kiedy dziecko może zacząć uczyć się angielskiego?

Mówi się, że na naukę języków obcych nigdy nie jest za późno. W stwierdzeniu tym kryje się wiele prawdy. Należy jednak zaznaczyć, że osoby dorosłe zazwyczaj muszą włożyć więcej wysiłku w przyswojenie sobie języka obcego, niż dzieci. Wynika to z przyczyn biologicznych, bowiem dzieciom nauka przychodzi z większą łatwością, a gdy jest ona dodatkowo połączona z zabawą, to efekty można zobaczyć bardzo szybko. Dlatego im wcześniej dziecko zacznie poznawać inny język, tym lepiej.

Pierwsze próby oswojenia dziecka z językiem angielskim można już rozpocząć, gdy maluch ma trzy lata. Jednak optymalny wiek, aby dziecko zaczęło uczęszczać na zajęcia zorganizowane to 6 lat. Tak jest m.in. w Centrum Języków Obcych Effekt w Szczecinie, które proponuje szeroką ofertę edukacyjną. W przypadku dzieci zajęcia z języka angielskiego prowadzone są z wykorzystaniem sprawdzonej przez lata metody TALKING KIDS. Zakłada ona naukę pełnych struktur zdaniowych, co jest bardziej efektywne od nauki pojedynczych wyrazów.

Jak wybrać zajęcia z angielskiego dla dzieci?

Poszukując szkoły, w której dziecko będzie mogło w sposób efektywny i przyjazny nauczyć się angielskiego, trzeba wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Pierwsze to doświadczenie placówki w nauce dzieci, ponieważ to ono decyduje o sukcesie w poznawaniu nowego języka. Drugie to kwalifikacje kadry, gdyż nie każdy lektor ma predyspozycje do pracy z dziećmi. Trzecie to sposób kształcenia maluchów, który powinien być dopasowany do wieku oraz umiejętności językowych słuchaczy.

Wybierając kurs językowy dla dzieci, nie bez znaczenia są również warunki nauki, obejmujące m.in. wielkość grup, czy dostęp do pomocy dydaktycznych. Szczególnie ważna jest liczba dzieci w grupie, bowiem w przypadku mniej licznych grup, możliwe jest indywidualne podejście do każdego ucznia. To z kolei pozwala skoncentrować się na kształceniu wszystkich umiejętności językowych, z których najbardziej przydatne jest płynne posługiwanie się językiem mówionym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.