Na czasie

Muzyka na weselu. Czy zespół weselny jest zawsze lepszym wyborem do DJ-a?

Wybór wykonawcy, który zadba o oprawę muzyczną wesela to spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli ślub i wesele organizujemy po raz pierwszy. Większość par stawia na najbardziej sprawdzoną i najchętniej wybieraną opcję, a mianowicie na zespoły weselne. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Zamiast kapeli muzycznej, do prowadzenia imprezy możemy bowiem wybrać DJ-a. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się każda z tych opcji i na którą z nich najbardziej opłaca się postawić, w zależności od liczny, wieku i upodobań naszych gości.

Zespoły weselne, czyli muzyka na żywo łączy pokolenia!

Zespoły weselne to profesjonalne grupy muzyczne, których główną specjalizacją jest prowadzenie imprez okolicznościowych. Najczęściej pojawiają się na weselach, aczkolwiek organizatorzy często wybierają je także do prowadzenia chrzcin, jubileuszy, a nawet urodzin i imienin. Zespoły weselne ukazują swój pełen potencjał zwłaszcza na większych imprezach, gdzie bawi się sporo gości. Zapewniają imprezie odpowiedni klimat muzyczny, dbają o dopasowanie repertuaru muzycznego do jej charakteru, preferencji organizatorów, a także upodobań muzycznych większości gości.

Zespoły weselne mogą liczyć sobie od 3 do 4-5 a nawet więcej członków. W ich gronie znajduje się wokalista oraz członkowie odpowiedzialni za grę na instrumentach. Wokalista najczęściej dodatkowo wciela się w rolę wodzireja, czyli osoby prowadzącej zabawę – jego zadaniem jest zachęcanie gości do wspólnych szaleństw na parkiecie, opowiadanie anegdot i żartów, a także zapowiadanie poszczególnych elementów programu weselnego. Zespoły weselne, dzięki swojemu doświadczeniu oraz świetnemu przygotowaniu do prowadzenia imprez okolicznościowych, są w stanie zapewnić na weselu niepowtarzalną atmosferę oraz oprawę muzyczną, odpowiadającą potrzebom większości jego uczestników.

DJ na wesele, czyli zabawa weselna w nowoczesnym wydaniu

Mimo tego, że zespoły weselne od lat cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród przyszłych nowożeńców, nie brakuje wśród nich par, które biorą pod uwagę zupełnie inną opcję. Coraz popularniejszą alternatywą dla zespołów weselnych jest bowiem DJ – profesjonalista, który prowadzi imprezę i odtwarza na niej wybrane utwory z nośników elektronicznych. W przypadku DJ-a nie możemy więc liczyć na muzykę graną na żywo i zupełnie nowe interpretacje dobrze sobie znanych przebojów. W zamian za to otrzymujemy jednak perfekcyjne brzmienie, a także mamy możliwość dopasowania repertuaru weselnego do osobistych potrzeb.

Ze względu na to, DJ na wesele będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą samodzielnie skompletować swoją weselną playlistę, mają specyficzne upodobania muzyczne, a także chcą nieco zaoszczędzić na kosztach organizacji zabawy weselnej. DJ nadal pozostaje bowiem opcją mniej kosztowną od zespołu weselnego, gdyż musimy opłacić honorarium tylko jednej osoby. W związku z tym, DJ okaże się lepszym, bardziej opłacalnym i dopasowanym wyborem na mniejsze, bardziej kameralne weselne, na którym goszczą głównie ludzie młodzi. Zespoły weselne warto natomiast wybrać szczególnie, jeśli na naszej zabawie będą bawili się reprezentacji różnych pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.