Na czasie

Łóżeczko dostawne – kompaktowe i wygodne

Jak wybrać posłanie dla niemowlaka? Lepiej się sprawdzi łóżeczko dostawne, kosz mojżesza czy tradycyjne posłanie?

Rodzice małych dzieci mają w czym wybierać. Choć na rynku nadal królują tradycyjne łóżeczka ze szczebelkami, to popularność zdobywają też inne mebelki zapewniające maluszkom bezpieczny i komfortowy sen. To między innymi kosz Mojżesza, gniazdko niemowlęce, a także łóżeczko dostawne. Jakie są zalety tego ostatniego posłania?

Jakie posłanie dla noworodka i niemowlaka?

Łóżeczka ze szczebelkami to najbardziej praktyczne meble dla najmłodszych członków rodziny, ponieważ mogą towarzyszyć dziecku najdłużej – od momentu narodzin, nawet do chwili ukończenia przez nie 2 roku życia. Niestety to także dość duże meble, które są dodatkowo mało mobilne. Rodzice, którzy chcą, by dziecko spało wraz z nimi w jednym pokoju (ułatwia to nocną opiekę nad maluszkiem, w tym karmienie i uspokajanie), nie dysponują często wystarczającą ilością miejsca, by ustawić je w małżeńskiej sypialni. Łóżeczko ze szczebelkami ze względu na dość duże rozmiary nie jest też najlepsze dla najmniejszych dzieci. Dlatego w pierwszych tygodniach życia lepiej sprawdzają się mniejsze posłania. Wśród nich jest kosz Mojżesza, czyli łóżeczko przypominające formą tradycyjną kołyskę, oraz gniazdko niemowlęce. Praktycznym rozwiązaniem jest także łóżeczko dostawne. Co to za mebel i jakie ma walory?

Łóżeczko dostawne i jego zalety

Na czym polega idea łóżeczka dostawnego? To niewielki mebel, który przystawia się bezpośrednio do łóżka rodziców. Dzięki niemu opiekunowie mają stały dostęp do dziecka w nocy – nie muszą wstawać z łóżka, by nakarmić, utulić lub ukoić maluszka do snu. W takim łóżeczku malec czuje bliskość rodziców i jest w pełni bezpieczny – ma własną intymną i wygodną przestrzeń do spania, która jest świetnie dopasowana do wymiarów jego ciała. Łóżeczko dostawne ma dodatkowo małą masę oraz niewielkie gabaryty, dzięki czemu jest kompaktowe i mobilne. Można z łatwością je odsuwać i przestawiać w sypialni. Sprawdzi się doskonale w pierwszych miesiącach życia dziecka, zanim dorośnie ono, by samodzielnie spać w łóżeczku ze szczebelkami.

Jeden komentarz do “Łóżeczko dostawne – kompaktowe i wygodne

  • Mam takie łóżeczko w sypialni. Jestem zadowolona, bo mam swojego synka blisko siebie całą noc.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.