KulturaNa czasie

Karnawał na rzeszowskiej scenie komediowej w teatrze im. Wandy Siemaszkowej

Każdy z nas potrzebuje chwili odpoczynku, wytchnienia, oderwania się się od stresu i codzienności. Warto poświęcać w życiu czas na to co miłe, przyjemne, a przy tym i wartościowe. Relaks potrzebny jest nam wszystkim jak powietrze. I nie ma wątpliwości, że jedną z najowocniejszych form odprężenia jest sztuka, zwłaszcza sztuka teatralna!

Co rozegra się wkrótce na rzeszowskich deskach teatralnych?

Już w dniach 14-16 lutego, teatr im. Wandy Siemaszkowej organizuje 26. Rzeszowskie Spotkanie Karnawałowe. W świat komedii i cudownej rozrywki, zabiorą widzów dwa krakowskie teatry – Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Teatr Ludowy w Krakowie, a także wspaniali artyści z Ukrainy. Repertuar komediowy zaskoczy, a co więcej, każdy z trzech organizowanych wieczorów, dopełni koncert w teatralnym foyer.

Jak doskonale wiemy, w weekend 14-16 lutego wypada święto zakochanych. Dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich do udziały w organizowanym wydarzeniu. Publiczność będzie mieć okazję wysłuchać pięknych utworów o miłości. Zaśpiewają je gwizdy polskiej sceny aktorskiej, artyści Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz Magda Skubisz z Domarski Band. Zatem świetnym pomysłem na udany wieczór ze swoją ukochaną połówką, będzie wybór tej właśnie propozycji.

Co czeka widzów 14 lutego?

14 lutego na teatralnej scenie pojawią się aktorzy teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Zaprezentują sztukę w reż. Cezarego Tomaszewskiego, pod tytułem Turnus mija, a ja niczyja. Artyści udowodnią widzom, a być może potwierdzą często słyszane opinie, że tak naprawdę, zabawy osób przebywających w sanatoriach mogą bawić, zaskakiwać i być świetną tematyką spektaklu teatralnego. Będzie wesoło i przyjemnie, ale też nie zabraknie mocnych punktów w prezentowanej sztuce.

Po zakończonym spektaklu, odbędzie się walentynkowy koncert, pod tytułem Nie całuj mnie pierwsza. Usłyszymy piękne piosenki o miłości przy akompaniamencie pianisty Tomasza Jachyma.

15 lutego artyści z Ukrainy przedstawią cudowne widowisko teatralne!

Narodowy Ukraiński Teatr Dramatyczny im. M. Zańkowieckiej we Lwowie, przygotował sztukę Opowieści o Iwanie. Bajeczki o Iwanie znalezione w ręcznie rysowanej skrzynce z napisami. Aktorzy przybliżą widzom historię wędrownego filozofa, człowieka, który nie szukając niczego, znajdował odpowiedzi na życiowe, trudne pytania. Zabawne sceny, połączone z prezentowaniem gorzkiej prawdy, wywołają na twarzach widzów wesoły uśmiech.

sztuka teatralna
Źródło: https://teatr-rzeszow.pl

Także tego wieczora, Magdalena Skubisz i Domarski Band, porwą widzów w muzyczno-taneczny wir. Love Love Love, jest propozycją dla tych wszystkich, którzy słysząc muzykę, z automatu rwą się do tańca!

A na deser?

A na deser smakowita wisienka na torcie! Mowa oczywiście o sztuce Salto w tył w reż. Maćko Prusaka z Teatru Ludowego w Krakowie. Pełna humoru i sporej dawki śmiechu inscenizacja, opowiadająca historię zawodników okresu komunistycznej Czechosłowacji. To jednak nie jest zwykła opowieść. To opowieść o sportowcach, którzy zmuszeni byli walczyć z nieprawidłowościami panującego systemu, swoimi niedoskonałościami i słabościami. To historia mówiąca o marzeniach i wielkiej pasji do sportu!

Ale to nie koniec…

16 lutego, widzowie będą mogli zobaczyć i usłyszeć, niekwestionowaną gwiazdę polskiej sceny aktorskiej – Justynę Szafran. Recital Justyny Szafran The Best Of, przeniesie całe audytorium w cudowny świat wrażliwości i swobody.

W dniach 14-16 luty, widzów rzeszowskiego teatru im. Wandy Siemaszkowej, czeka pełna niezapomnianych wrażeń rozrywka. Bilety na te zaskakujące wydarzenia można zakupić poprzez stronę internetową teatru lub osobiście w kasie biletowej.

Szczegółowy program 26. Rzeszowskich Spotkań karnawałowych dostępny jest na https://teatr-rzeszow.pl/article/program?l=2.

Sympatycy teatru – musicie być z nami! I Ciebie Nie może zabraknąć!

Każdy wieczór przyniesie zupełnie coś innego. Jedno tylko będzie pewne – dawka mnóstwa uśmiechu i dobrej zabawy!

Pamiętajmy – rozrywka jest sztuką, a sztuka jest rozrywką! Udając się do teatru im. Wandy Siemaszkowej ukoimy swoje emocje i osiągniemy zadowalające epicentrum przyjemności.

Artykuł napisała:
Sabina Rokita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.