Kultura

Jaką urnę pogrzebową wybrać?

Śmierć jest nieodłącznym elementem życia, ale odejście bliskiej osoby zawsze wiąże się z cierpieniem i ogromnym bólem. Stracie towarzyszy uczucie osamotnienia, wszechogarniająca rozpacz i trudności z powrotem do normalnego funkcjonowania. Wiele osób pogrąża się w smutku i żałobie, nie radzi sobie z emocjami i natrętnymi myślami. Jeśli komuś trudno rozstać się fizycznie ze zmarłą osobą może zdecydować się na spopielenie jej zwłok, umieszczenie w urnie pogrzebowej i zabranie ze sobą do domu. Kremacja zwłok ma wiele zalet, jest praktykowana od starożytności.

Dlaczego warto zdecydować się na kremację zwłok?

Coraz więcej osób decyduje się na kremację zwłok zamiast pogrzebu tradycyjnego. Wiąże się to między innymi z niższymi kosztami nagrobka, poszanowaniem środowiska naturalnego. Urny pogrzebowe są łatwo dostępne, w przystępnej cenie, można przebierać w ich rodzajach. Urna może zostać pochowana w kolumbarium lub rodzinnym grobie. Po zakończeniu obrządku prochy zostają przekazane bliskim, którzy mogą zabrać je ze sobą do domu. Urny pogrzebowe przypominają zwykle wazony o pięknym designie. Do ich produkcji wykorzystuje się rozmaite materiały, występują w wielu kolorach i wzorach. Mogą być w wersji klasycznej, minimalistycznej, bogato zdobionej.

Jakie są dostępne rodzaje urn pogrzebowych?

Zakład pogrzebowy z Warszawy ma do zaoferowania wiele rodzajów urn, w których zostaną umieszczone prochy bliskich osób. Z pełną ofertą można zapoznać się np. na stronie domu pogrzebowego Jakubisiak. W zależności od preferencji można wybrać urnę wykonaną z metalu, drewna  czy stali nierdzewnej. Nie brakuje też modeli kamiennych z wytrzymałego granitu, eleganckiego marmuru czy efektownego onyksu. W sprzedaży dostępne są nawet urny kompozytowe, czyli ze sztucznego kamienia, które świetnie imitują naturalny surowiec. Można zdecydować się również na urnę ceramiczną, o nietypowym kształcie, wypalaną w specjalnym piecu. Ciekawą opcją są także urny z mosiądzu, które odznaczają się niezwykłą wyrozumiałością i trwałością, wysoką odpornością na korozję. Nie tracą swoich walorów użytkowych ani estetycznych przez długi czas. Zawsze można też postawić na wykonanie urny na zamówienie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie zaprojektować piękną urnę pogrzebową dla ukochanego zmarłego. Można zdecydować o rodzaju materiału, kształcie i zdobieniach. Dom pogrzebowy ma również do zaoferowania ekskluzywne urny złocone, przyozdobione ornamentami, prezentują się rewelacyjnie. Urny drewniane zwykle wykonuje się z drewna dębowego i sosnowego, mogą one przypominać małe sekretarzyki czy nawet trumny. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie nowoczesna urna ze szkła. Może być ono przezroczyste lub barwione.

Co należy mieć na uwadze przy wyborze urny pogrzebowej?

Wybierając urnę pogrzebową, należy określić, z jakiego ma zostać wykonana materiału: drewna, kompozytu, mosiądzu, szkła, metalu, ceramiki, kamienia. Kolejną kwestią jest kolorystyka. Najczęściej urny są w stonowanych barwach, w odcieniach czerni, szarości i grafitu. Znaczenie ma kształt, estetyka, twardość i jakość urny pogrzebowej. Zaleca się dopasować urnę do charakteru zmarłego, mieć na uwadze jego preferencje przy wyborze stylistki.

Jeden komentarz do “Jaką urnę pogrzebową wybrać?

  • Coraz więcej osób decyduje się w dzisiejszych czasach na kremację. A znalezienie urny wcale nie jest takie proste. Po za tym przez śmierć bliskiej osoby człowiek jest mocno rozchwiany emocjonalnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.