Na czasie

Czy warto kupić pulsoksymetr?

Pulsoksymetr to urządzenie, które służy do badania najważniejszych parametrów życiowych. Wraz z wybuchem pandemii COVID-19, ten produkt zyskał na popularności. Z tego tekstu dowiesz się, czy warto go mieć.

Co to jest pulsoksymetr?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, urządzenie służy do badania parametrów życiowych. Pulsoksymetr mierzy puls oraz saturację. Pierwszy parametr to ilość uderzeń serca na minutę. Drugi określa nasycenie krwinek (dokładnie hemoglobiny) tlenem. Dla osoby zdrowej wynik tego pomiaru powinien wynosić 95-98%. Jeśli wynik jest poniżej 94%, to znak, że organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. W taki przypadku warto skontaktować się z lekarzem. Zbyt niskie nasycenie krwi tlenem może mieć bardzo złe skutki, a czasem nawet prowadzić do śmierci. Ten wskaźnik może być obniżony wśród osób, które cierpią na różne choroby, np. na wadę serca, astmę czy obturacyjną chorobę płuc. Dlatego dla własnego komfortu lepiej jest posiadać takie urządzenie w domowej apteczce. Jeśli nie masz pieniędzy na jego zakup, to możesz skorzystać z bezpiecznego rozwiązania, jakim jest pożyczka pozabankowa.

Jak działa pulsoksymetr?

Pulsoksymetr, wbrew pozorom, nie jest urządzeniem skomplikowanym. Pozwala na bardzo szybkie zmierzenie parametrów. Urządzenie jest wykorzystywane do diagnozowania osób, które są zakażone, lub podejrzewa się u nich zarażenie koronawirusem. Samo działanie sprzętu jest bardzo proste. Za pomocą uderzeń powodowanych przez krew tętniczą mierzy puls. Pomiar saturacji jest dokonywany przez użycie fal światła czerwonego i podczerwonego o różnych długościach fali. Urządzenie jest bardzo przydatne w wielu sytuacjach, dlatego warto je posiadać.

Rodzaje pulsoksymetrów

Szukając odpowiedniego modelu pulsoksymetru, warto się zastanowić, jaki rodzaj będzie najlepszy. Najpopularniejsze są urządzenia napalcowe. Wystarczy założyć go na palec i sprzęt zmierzy najważniejsze parametry. Innym rodzajem jest pulsoksymetr nadgarstkowy. To forma opaski, którą można nosić jak bransoletkę. Jego odmiana jest stosowana w smartwatchach. To bardzo wygodne urządzenie, które świetnie się sprawdza podczas wykonywania różnych aktywności, np. wspinaczki górskiej lub skoku ze spadochronem. Szukasz środków na zakup urządzenia? Sprawdź jakie możliwości daje pożyczka pozabankowa. Jeśli potrzebujesz sprzęt do diagnozy noworodka, to warto wybrać urządzenie specjalnie do tego przeznaczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.