Ciekawi świataStyl życia

Ciekawe pomysły na organizację przyjęcia okolicznościowego

Ważne wydarzenia z naszego życia zawsze celebrujemy wraz z bliskimi, przyjaciółmi. Sprawia to, że organizujemy z tych okazji różne przyjęcia, spotkania czy imprezy. A co za tym idzie, chcemy by te wydarzenia były wyjątkowe i oryginalne. Jak zorganizować niepowtarzalną imprezę, która zostanie na długo zapamiętana?

Co na początku?

Biorąc się za organizację przyjęcia, często chcemy wiele rzeczy na raz, przez co później sporo nam umyka. Warto zatem zacząć o planu imprezy, w którym określimy jej rodzaj, charakter, menu, ilość gości czy dodatkowe atrakcje. Może to być spotkanie oficjalne bądź prywatne, kameralne bądź huczne. Jednak na samy początku należy zaznajomić się z trzema podstawowymi rodzajami przyjęć okolicznościowych:

 1. Przyjęcia zasiadane – to typowa wersja przyjęcia, gdzie goście tradycyjnie siedzą przy stole, zwykle w restauracji czy specjalnie na tę okoliczność dostosowanej sali. Zazwyczaj każdy ma przypisane miejsce, które jest określone w ogólnym planie. Do tego rodzaju imprez zalicza się wesela, komunie, urodziny czy chrzciny.
 2. Przyjęcia plenerowe – są to wydarzenia organizowane na świeżym powietrzu. Największą popularnością cieszą się w miesiącach wiosenno-letnich. Często są to namioty, które w razie deszczu ochronią gości, a w przypadku upału dadzą chłodne schronienie. Tam również można zjeść i potańczyć. Tego rodzaju imprezy moją mieć charakter zarówno oficjalny jak i swobodny. Może to być impreza firmowa, ale i również wesele czy przyjęcie komunijne.
 3. Przyjęcia typu „standing party” – charakter takiego przyjęcia jest mniej formalny i pozwala gościom na swobodne przemieszczanie się po sali, dobrowolnie zmieniając grono rozmówców. Nie ma tu przypisanych miejsc, goście samodzielnie nakładają sobie wybrane potrawy i desery, korzystając ze “szwedzkiego stołu”. Takie imprezy są doskonałą opcją w przypadku przyjęć firmowych, jubileuszy czy rocznic.

Stworzenie niebanalnej imprezy wymaga określenia jej charakteru, tak by goście wiedzieli co ich czeka. Może być to:

 • Silent party (cicha impreza) – to przyjęcie w całkowitej ciszy. Każdy z gości otrzymuje słuchawki dzięki którym ma możliwość włączenia dowolnego utworu lub może go wyłączyć całkowicie. To doskonała opcja dla imprez po ciszy nocnej czy w starciu z sąsiadami.
ludzie wznoszący toast na imprezie rodzinnej w plenerze
Źródło: https://www.pexels.com/
 • Blindfold party (impreza po omacku) – dość oryginalny charakter ma impreza z zasłoniętymi oczami. Niebanalne doznania zapewnione!
 • Scary party (straszna impreza) – dreszczyk emocji i przerażenia również może być ciekawym pomysłem na organizację przyjęcia i to nie tylko w Halloween!
 • Neon party (fluorescencyjna impreza) – święcące farby i neonowe kolory są znakomitym sposobem na przyjęcia urodzinowe czy karnawałowe. Fluorescencyjne pisaki i farby w połączeniu z żarówkami UV zapewnią dużo zabawy!
 • Tram party (impreza w środkach transportu) – coraz częściej do organizacji przyjęć wykorzystuje się środki transportu takiej jak tramwaje, autobusy czy nawet pociągi. Jest to już większy koszt z racji wynajęcia autobusu czy busa, jednak party w stylu lat 60-tych czy PRL-owskich na pewno dadzą niesamowite przeżycia i impreza zostanie na długo w pamięci.

Gdzie zorganizować przyjęcie?

Do organizacji imprezy okolicznościowej z pewnością potrzebujemy odpowiedniej miejscówki, która pomieści zaproszonych gości. Każda sala restauracyjna jest jak najbardziej odpowiednia. Natomiast jeśli chcesz zorganizować wieczór w klimatycznym, nietuzinkowym pomieszczeniu, a na dodatek masz blisko do Łodzi, weź pod uwagę Restaurację Stare Kino! Wyjątkowy klimat i filmowa atmosfera miejsca ujmują swym urokiem a sala pomieści aż do 70 osób. To dobre miejsce na przyjęcia zasiadane, typu “standing party”, a nawet kameralne wesela czy komunie. Dodatkowo możliwe jest zapewnienie dodatkowych atrakcji gościom poprzez możliwość podłączenia projektora multimedialnego i wyświetlenia prezentacji czy filmu. Menu jest każdorazowo dopasowywane pod indywidualne preferencje gości. Jeśli jesteś fanem kina i lubisz dobre jedzenie i gustowny wystrój – koniecznie sprawdź! Więcej informacji o restauracji znajdziesz na stronie https://www.cinemahotel.pl/ w zakładce “restauracja i przyjęcia”.

 

Jeden komentarz do “Ciekawe pomysły na organizację przyjęcia okolicznościowego

 • Uwielbiam organizować takie przyjęcia. Super spędzić czas z bliskimi i się pobawić. 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.